7 termék
Rendezés:
7 termék
7 termék
Mi az Olimp Carbonox?
Az Olimp Carbonox egy hígítható szénhidrátpor, amelyet az edzéshez fejlesztett ki a lengyel Olimp Sport Nutrition márka. Egy adag 50 g, és edzés előtt, közben vagy után kell bevenni.
A formula alapja három szénhidrát keveréke: maltodextrin, glükóz és izomaltulóz. Ehhez hozzáadnak L-arginin-hidrokloridot, két savanyúságot szabályozó anyagot (almasav, citromsav), vitaminok és ásványi anyagok keverékét, aromákat, két édesítőszert (aceszulfám-K és szukralóz), valamint ízesítéstől függően színezékeket. Az elérhető ízek: Eper, Citrom, Narancs, Ananász és Grapefruit.
Mielőtt tovább mennénk, egy módszertani pontosítás. Ez a termékleírás nem tartalmaz semmiféle „két órán át tartó glikémiás stabilitás” ígéretet, sem számszerűsített energia időtartamot: ezek az állítások keringenek a termékkel kapcsolatban, de nem támasztják alá ellenőrizhető források, és itt már nem szerepelnek. A tégely nettó súlya nem szerepel a rendelkezésünkre álló termékadatokban: az a csomagoláson van feltüntetve, ezért 50 g-os adagokban gondolkodunk, nem pedig a tégelyben lévő adagok számában.
Mit tartalmaz egy 50 g-os Carbonox adag?
Egy adag 47,5 g szénhidrátot, ebből 12,5 g cukrot, 816 kJ / 192 kcal energiát, 0,5 g fehérjét, 0 g zsírt és 0,025 g sót tartalmaz. Emellett 500 mg L-arginin-hidrokloridot, azaz 410 mg L-arginint is tartalmaz.
A termék különlegessége a dúsítása. A vitaminok egyenletes szinten vannak adagolva: mindegyik számszerűsített vitamin a NRV 20%-át biztosítja egy 50 g-os adagban. Az ásványi anyagok közül a króm 94%-ot, a mangán 50%-ot ér el, míg a kalcium és a magnézium 15% alatt marad, ami bármilyen állítás alapfeltétele.
| Tápanyag | 100 g-ra | 50 g-os adagra | % NRV adagonként |
|---|---|---|---|
| Energia | 1 632 kJ / 384 kcal | 816 kJ / 192 kcal | 10 % |
| Zsírok | 0 g | 0 g | 0 % |
| Szénhidrátok | 95 g | 47,5 g | 18 % |
| ebből cukrok | 25 g | 12,5 g | 14 % |
| Fehérjék | 1 g | 0,5 g | 1 % |
| Só | 0,05 g | 0,025 g | < 1 % |
| L-arginin (hidrokloridból) | 820 mg | 410 mg | * |
| C-vitamin | 32 mg | 16 mg | 20 % |
| E-vitamin | 4,8 mg | 2,4 mg | 20 % |
| A-vitamin | 320 µg | 160 µg | 20 % |
| Niacin | 6,4 mg | 3,2 mg | 20 % |
| B1-vitamin | 0,44 mg | 0,22 mg | 20 % |
| B2-vitamin | 0,56 mg | 0,28 mg | 20 % |
| B6-vitamin | 0,56 mg | 0,28 mg | 20 % |
| B12-vitamin | 1 µg | 0,5 µg | 20 % |
| Folsav | 80 µg | 40 µg | 20 % |
| Biotin | 20 µg | 10 µg | 20 % |
| Kalcium | 176 mg | 88 mg | 11 % |
| Magnézium | 82,5 mg | 41,25 mg | 11 % |
| Vas | 12 mg | 6 mg | 43 % |
| Mangán | 2 mg | 1 mg | 50 % |
| Króm | 75 µg | 37,5 µg | 94 % |
| Szelén | 8 µg | 4 µg | 7 % |
* Az L-argininre nincs meghatározott NRV, és semmilyen egészségre vonatkozó állítás sem engedélyezett: szerepel az összetevők között, de nem hatékonysági érv. Két megjegyzés a táblázathoz, amit inkább leírunk, mintsem kerekítenénk. Az összetevők listája tizenkét vitamint említ, de csak tíz van számszerűsítve: a D-vitamin és a pantoténsav megjelenik az összetételben, de tartalmuk nincs feltüntetve. Hasonlóképpen, a lista nyolc ásványi anyagot említ – a jódot és a molibdént a táblázatban szereplő haton felül – de csak hat van számszerűsítve. A hiányzó négy sort nem találjuk ki.
Az ellenőrzött adatok a következő európai állításokat teszik lehetővé, és csak azokat: a C-, B1-, B2-, B6-, B12-vitamin, a niacin, a biotin, a vas és a mangán hozzájárul a normál energiatermelő anyagcseréhez; a C-, B2-, B6-, B12-vitamin, a niacin, a folsav és a vas hozzájárul a fáradtság csökkentéséhez; az E-vitamin hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez; az A-vitamin hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez és a normál látás fenntartásához; a króm hozzájárul a makrotápanyagok normál anyagcseréjéhez. A multivitaminok kategória az edzésen kívüli esetekben is lefedi ugyanezt a területet.
Magukra a szénhidrátokra vonatkozóan létezik egy európai állítás, de annak felhasználási feltételei szerint az edzés után testsúlykilogrammonként körülbelül 4 g szénhidrát bevitelét írja elő. Egy 75 kg-os személy számára ez 300 g szénhidrátot jelent, azaz hat adagot. Egy 50 g-os adag nem teljesíti ezt a feltételt: ezért erről az oldalról semmilyen állítást nem teszünk.
Hogyan kell szedni az Olimp Carbonox-ot?
A gyártó egy 50 g-os adagot javasol 100-200 ml vízben feloldva, amelyet legalább 10 másodpercig erőteljesen keverni kell. Az ajánlott mennyiség naponta 2-4 adag az edzés intenzitásától és a testsúlytól függően – ez napi 95-190 g szénhidrátot jelent, kizárólag ebből a termékből.
Három időpontot javasolnak: 30 perccel edzés előtt, edzés közben kis kortyokban, és közvetlenül utána. A gyártó nem ad meg kúraszerű alkalmazás időtartamát, és nincs is értelme ilyet meghatározni: a szénhidrátport az edzésterhelés függvényében kell szedni, nem kúraszerűen.
Egy gyakorlati megjegyzés a hígításhoz. Ötven gramm 100 ml-ben nagyon koncentrált oldatot eredményez, amely lassítja a gyomorürülést és sok sportolónak kellemetlenséget okoz edzés közben. Ha futás vagy kerékpározás közben fogyasztja az italt, használjon több mint 200 ml-t, és hígítsa 500-700 ml-re. A gyártó által javasolt tartomány inkább az edzés utáni egyszeri bevételre alkalmas.
Kinek megfelelő a Carbonox, és kinek nem?
A termék azoknak a felnőtteknek szól, akiknek valóban komoly edzésterhelésük van: hosszú edzések, sorozatok, állóképességi sportok, vagy tömegnövelés, ahol a szilárd étkezéssel bevitt kalóriamennyiséget nehéz fenntartani. Ha hetente háromszor egy órát edz, akkor egy 192 kcal-s adag gyors szénhidrát haszontalan, és egyszerűen hozzáadódik a kalóriamérlegéhez.
A gyártó egyértelműen jelzi, hogy a termék nem alkalmas cukorbetegek számára. Nem javasolja terhes és szoptató nőknek, valamint 18 éven aluliaknak, és felhívja a figyelmet, hogy ne lépje túl a napi adagot. Tej, tojás, szója, diófélék, földimogyoró, glutén, hal, rákfélék és puhatestűek feldolgozására is alkalmas üzemben készül: nyomokban tartalmazhat ezekből. Bármilyen kezeléssel vagy betegséggel kapcsolatos kérdést orvosával vagy gyógyszerészével beszélje meg.
Amit nem szabad elvárni tőle: ez nem fogyókúrás termék, épp ellenkezőleg. A vitaminok ellenére sem étkezéshelyettesítő: adagonként 0,5 g fehérje nem táplál semmit. És nem is edzés előtti formula, nem tartalmaz koffeint. Végül, semmilyen energia időtartamra vonatkozó ígéret nem tartható be: az, hogy milyen gyorsan üríti ki a raktárait, az intenzitástól, a napi étrendtől és az edzéstől függ, nem pedig egy por összetételétől.
Carbonox vagy tiszta maltodextrin?
A kérdés valóban felmerül, mert a szénhidrát kilónkénti árkülönbsége jelentős.
A tiszta maltodextrin a legjobb választás, ha nagy mennyiségű szénhidrátot fogyaszt, ha pontosan akarja szabályozni a bevitelét, vagy ha már szed vitaminokat – a Carbonox 20%-os NRV-je ekkor hozzáadódik ahhoz, amit máshonnan is bevisz, és az előnye elolvad. Akkor is előnyösebb, ha szénhidrátjait fehérjével vagy aminosavakkal keveri ugyanabba a palackba: minél kevesebb az aroma és a savanyító, annál jobban viselkedik a keverék.
A Carbonox akkor válik be, ha készen kapható, kellemes ízű italt keres, és a vitaminpótló helyettesít egy multivitamint, amit egyébként nem szed. Ha a nagyon hosszú edzések során az emésztési komfort aggasztja, akkor inkább a ciklodextrin-t, amelynek ozmolaritása kedvezőbb, vagy a waxy maize-t nézze meg. A súlygyarapodási fázis kalóriáinak egyszerű fedezésére pedig a szénhidrátok és fehérjék kombinációja jobban működik, mint a csak szénhidrátok.
Gyakran ismételt kérdések
Mennyi maltodextrint tartalmaz a Carbonox?
A gyártó nem teszi közzé a három forrás közötti eloszlást. Az összetevők listája a szénhidrátkeveréket említi elsőként, a maltodextrineket a glükóz, majd az izomaltulóz előtt nevezve meg, ami csökkenő mennyiségi sorrendet jelez, anélkül, hogy grammban megadná. Ezt nem becsüljük meg.
Hány 50 g-os adag vehető be naponta?
A gyártó szerint kettőtől négyig, az edzés intenzitásától és a testsúlytól függően. Ez 95-190 g szénhidrátot és 384-768 kcal energiát jelent, kizárólag ebből a termékből. Számolja be ezeket a napi mérlegébe: ez energia, nem semleges kiegészítő.
Cukorbetegek számára is alkalmas a Carbonox?
Nem. A gyártó ezt kifejezetten leírja, és az összetétel is megerősíti: adagonként 47,5 g szénhidrát, ebből 12,5 g cukor. Semmilyen többfunkciós formula nem változtat ezen az adaton. Ha érintett, ezt a kérdést orvosával beszélje meg, ne egy termékismertetővel.
Változik-e a tápérték táblázat az íz szerint?
A közzétett értékek az egész termékcsaládra érvényesek; csak a színezékek változnak az íz szerint, ahogy az összetevők listája is jelzi. Az elérhető ízek: Eper, Citrom, Narancs, Ananász és Grapefruit. A két édesítőszer, az aceszulfám-K és a szukralóz mindegyikben közös.
Tartalmaz-e glutént a Carbonox?
Nincsenek gluténtartalmú összetevők a termékben, de a gyár glutént, valamint tejet, tojást, szóját, dióféléket, földimogyorót, halat, rákféléket és puhatestűeket is feldolgoz. Cöliákia esetén ezt a nyomokban előforduló kockázatot komolyan kell venni.
Hány vitamin és ásványi anyag van valójában számszerűsítve?
Az összetevők listáján szereplő tizenkét vitaminból tíz, és a nyolc ásványi anyagból hat. A D-vitamin, a pantoténsav, a jód és a molibdén megjelenik az összetételben, de tartalmuk nincs feltüntetve. Ez a címke hiányossága, nem a mi mulasztásunk, és megakadályozza, hogy e négy tápanyaggal kapcsolatban bármilyen állítást tegyünk.
Összekeverhető-e fehérjével?
Igen, ismert interakció nélkül, és a szénhidrátok és fehérjék kombinációjának van értelme egy hosszú edzés után. Csak tudja, hogy a Carbonox savanyítószerei, az almasav és a citromsav, megváltoztathatják a tejsavó textúráját. Egy semleges maltodextrin tisztábban keveredik, ha ez az elsődleges felhasználási módja.
Edzés közben vagy edzés után kell bevenni?
A gyártó mindkét lehetőséget javasolja. Edzés közben hígítsa bőségesen – 500-700 ml-re a feltüntetett 200 ml helyett – hogy elkerülje a túl koncentrált oldat emésztési kellemetlenségeit. Edzés után a szűkebb hígítás nem jelent problémát, mivel az ital egyszerre kerül lenyelésre.
Hol vásárolható meg az Olimp Carbonox?
Ez az oldal lehetővé teszi az ízek megrendelését, és egész Franciaországba és Európába szállítunk. Vendargues-i boltunkban, Montpellier-től mintegy tíz percre, ez az a fajta termék, amelyet vásárlás előtt érdemes megbeszélni: az első kérdésünk az edzésórák száma hetente, mert egy bizonyos mennyiség alatt a szénhidrátpornak semmi haszna. A többi termék a sporttáplálkozás kategóriánkban található.
IO Genix Ciklodextrin - Szénhidrátok Teljesítmény Állóképesség
Fedezze fel a IO Genix ciklodextrin klaszterAz innovatív szénhidrátforrás, amely átalakítja az atlétikai energiádat. Ez a speciális formula a ciklikus dextrint és az optimális emészthetőséget ötvözi, támogatva az erőnléti intenzitást az állóképességi edzések során.
Specializált dextrin klaszter formula
Innováció Ciklodextrin IO Genix Magasan elágazó ciklikus dextrint, egy komplex szénhidrátot tartalmaz, amelyet kivételes oldhatóság jellemez. Ez az összetétel kényelmes emésztést biztosít, miközben fenntartja az energiaellátást hosszabb edzés során.
Teljesítmény- és állóképességi előnyök
- Gyors felszívódás emésztési zavarok nélkül edzés közben
- Könnyebben emészthető, mint a klasszikus maltodextrin
- Energiaszint fenntartása hosszú edzések során
- Az edzés során érzékelt fáradtság csökkentése
Tudományosan bizonyított hatékonyság
Tanulmányok megerősítik, hogy a ciklikus dextrin javítja az állóképességet azáltal, hogy fenntartja az edzés intenzitását. Ez dextrin klaszterképlet támogatja a teljesítményt, miközben minimalizálja a más szénhidrátforrásokra jellemző emésztési problémákat.
IO Genix minőségellenőrzés alatt
Az IO Genix kiválasztja a Tanúsított dextrin klaszter Szigorú minőségi előírások szerint előállított, precíz ellenőrzéseken alapuló alapanyag garantálja a koncentrációt és a hatékonyságot az igényes sportolók számára.
Összetétel és összetevők
Ez a formula erősen elágazó, ciklikus dextrint tartalmaz, édesítőszerekkel dúsítva. Kiváló oldhatósága megkönnyíti az elkészítést és a fogyasztást edzés közben.
Ajánlott asszociációk
A teljes energiastratégia érdekében kombináld ezt a szénhidrátforrást elektrolitokkal edzés közben, vagy aminosavakkal a regenerálódás során. Ez a szinergia... optimalizálja az energiafelhasználást és támogatja az állóképességi teljesítményt.
IO Genix WaxyMaze - Azonnali Teljesítménynövelő Szénhidrátok
Fedezze fel a IO Genix WaxyMaze keményítőAz innovatív szénhidrátforrás, amely forradalmasítja az atlétikai energiádat. Ez a speciális formula amilopektint és B1-vitamint kombinál, garantálva az azonnali energiaellátást és a kényelmes emésztést edzés közben.
Magas felszívódású szénhidrát formula
Innováció WaxyMaze IO Genix Amilopektinre épül, egy összetett szénhidrátra, amelyet kivételesen gyors felszívódás jellemez. Ez az összetétel közvetlenül edzés közben szabadítja fel az energiát, elkerülve az emésztési kellemetlenségeket, miközben fenntartja az edzés intenzitását.
B1-vitamin szinergikus dúsítás
- Összetett B1-vitamin tiamin a szénhidrátok energiává alakításának optimális elősegítésére
- Gyors felszívódás emésztési zavarok nélkül
- Tökéletes emészthetőség még intenzív edzés közben is
- Az energiatartalékok hatékony feltöltése
Teljesítmény- és állóképességi előnyök
Ez a formula segít fenntartani az erőkifejtés intenzitását hosszabb edzések során. Az energia fokozatosan szabadul fel, támogatva a teljesítményt korai fáradtság vagy energiaszint-csökkenés nélkül.
IO Genix laboratóriumi minőség
Az IO Genix fejleszti a sajátját speciális formulák szigorú minőségi előírások szerint. Minden egyes tétel precíz ellenőrzéseken esik át, amelyek garantálják a hatóanyagok tisztaságát és koncentrációját az optimális hatékonyság érdekében.
Összetétel és felhasználás
Ez a formula természetes eredetű amilopektint tartalmaz, amely dúsítva van B1-vitamin tiaminA természetes aromák optimalizálják az ízt és megkönnyítik a fogyasztást edzés közben.
Ajánlott asszociációk
A teljes energiastratégia érdekében kombináld ezt a szénhidrátforrást elektrolitokkal edzés közben, vagy fehérjével a regenerálódás során. Ez a szinergia... maximalizálja az energiafelhasználást és optimalizálja a regenerációt.
Mi az a Sinob Maltodextrin?
A Sinob Maltodextrin egy semleges ízű és édesítőmentes szénhidrátpor, amely 100%-ban hidrolizált kukoricakeményítőből készült maltodextrint tartalmaz. 100 g por 96 g szénhidrátot biztosít, ebből kevesebb mint 1 g cukor.
A maltodextrint úgy állítják elő, hogy a keményítőt rövidebb láncokra bontják. A lebontás mértékét egy index, a dextróz ekvivalens méri, amely itt DE19. Ez egy technikai információ, amit kevés márka publikál, pedig döntő fontosságú: minél magasabb a DE, annál rövidebbek a láncok és annál gyorsabb a felszívódás, de annál édesebbé és ozmotikusabbá válik az ital. A DE19 a köztes zónában helyezkedik el, gyors marad anélkül, hogy megterhelné a gyomrot. A német kínálat többi része megtalálható a Sinob részlegünkben.
A gyártó által rendelkezésünkre bocsátott információkban nem szerepel a csomagolás nettó súlya; ezt a kapott csomagoláson tüntetik fel.
Mit tartalmaz egy 30 g-os adag?
| Értékek | 100 g-ban | 30 g-os adagban |
|---|---|---|
| Energia | 1 634 kJ / 384 kcal | 115 kcal |
| Fehérje | 0 g | 0 g |
| Szénhidrát | 96 g | 29 g |
| ebből cukor | kevesebb mint 1 g | kevesebb mint 0,3 g |
| Zsír | 0 g | 0 g |
| Rost | 0 g | 0 g |
| Só | kevesebb mint 0,01 g | elhanyagolható mennyiség |
| Dextróz ekvivalens | DE19 | |
A gyártó körülbelül 95-ös glikémiás indexet és 15-30 perces felszívódási sebességet jelöl meg. Ezek az értékek összhangban vannak a DE19-cel: ez egy gyors szénhidrát, amelyet arra terveztek, hogy gyorsan felszívódjon, és ne tartson sokáig.
96 g szénhidrát kevesebb mint 1 g cukorral, ez a leginkább zavaró pont. Hogyan lehet egy por szinte teljesen szénhidrát, anélkül, hogy cukrot tartalmazna? Mivel a maltodextrin egy polimer: a láncai túl hosszúak ahhoz, hogy beleessenek a cukrok szabályozási definíciójába, amely csak a monoszacharidokat és diszacharidokat tartalmazza. Glikémiás szempontból azonban úgy viselkedik, mint a glükóz, magasabb indexszel, mint az asztali cukor. Ezt tudni kell, mielőtt "cukormentes" termékként mutatnánk be: táplálkozási szempontból minden metabolikus hatása megegyezik a cukoréval.
A második fontos dolog a teljes semlegesség. Nincs aroma, nincs édesítőszer, nincs adalékanyag, nincs tartósítószer. Ez a gyakorlatban két dolgot jelent. Először is, nem befolyásolja semmilyen étel ízét, ami lehetővé teszi, hogy fehérjeporhoz, kásához vagy edzés közbeni italhoz adjuk anélkül, hogy bármit is megváltoztatnánk. Másodszor, enyhén édes ízű a szájban, de önmagában íztelen marad: önmagában vízzel inni meglehetősen kellemetlen élmény.
A maltodextrinre nem vonatkoznak egészségügyi állítások, és nem szabad mást várni tőle, mint ami: gyors, tiszta szénhidrátbevitel, zsír és fehérje nélkül. Ez egy összetevő, nem pedig hatásos termék.
Összetevők listája
100% maltodextrin (hidrolizált kukoricakeményítő), DE19 dextróz ekvivalens. Adalékanyagoktól, tartósítószerektől mentes. Növényi eredetű. Alkalmas halal, vegán, laktózmentes és gluténmentes étrendhez. Összetételében nincs allergén. A gyártási környezetből származó GLUTÉN, TEJ, SZÓJA és TOJÁS lehetséges nyomai – ezt az árnyalatot ismerni kell, ha cöliákiás, maga a formula gluténmentes.
Hogyan kell használni a Maltodextrint?
Adagolás: 30 g adagonként, tömegnövelés esetén napi 30-60 g, két-három részre elosztva. Folyadék: 300-500 ml víz. Időpont: edzés közben, közvetlenül utána, vagy két étkezés között. Gyakoriság: kalóriaigénytől függően. Időtartam: nincs kúraszerű használat, ez élelmiszer.
Bőven hígítsa. Ez a legfontosabb szabály a maltodextrin esetében: a túl koncentrált oldat hiperozmotikus, vizet vonz a bélbe, és görcsöket és hasmenést okozhat az edzés során. A 6-8%-os koncentráció, azaz 30 g 400-500 ml vízben, a kényelmes zóna. Pontosan ez az a hiba, amit azok követnek el, akik három adagolókanalat öntenek egy 500 ml-es shakerbe, és meglepődnek az eredményen.
Hosszú edzés során inkább kortyolgassuk, mint egyszerre igyuk meg: a cél a szénhidrátok egyenletes áramlásának biztosítása, nem pedig egy csúcs. Edzés után azonban a gyors bevitel értelmes, és nagyon jól kombinálható fehérjével ugyanabban a shakerben.
Tömegnöveléskor a leghatékonyabb felhasználás nem a shaker, hanem a diszkrét hozzáadás: 30 g kásába, rizskrémbe, kompótba. Ez 115 kcal-t ad hozzá anélkül, hogy növelné a térfogatot vagy a teltségérzetet, ami pontosan az a probléma, amit meg kell oldani, ha már nem tudunk eleget enni.
Kinek ajánlott a Maltodextrin, és kinek nem?
Alkalmas a tömegnövelők számára, akik nem érik el a kalóriaigényüket, az állóképességi sportolók számára, akiknek szénhidrátra van szükségük edzés közben, és azok számára, akik saját edzésitalt szeretnének készíteni ahelyett, hogy kész formulát vásárolnának.
Azoknak is alkalmas, akik kerülik az adalékanyagokat: egyetlen összetevő, semmi más, olyan rövid, amennyire csak egy címke lehet.
Nem alkalmas, ha kalóriahiányban vagy szárítási időszakban van: 115 kcal gyors szénhidrát adagonként, pontosan az, amit csökkenteni szeretne. Akkor sem alkalmas, ha oda kell figyelnie a vércukorszintjére – a 95-höz közeli glikémiás indexszel gyors emelkedést okoz, és a vásárlás előtt konzultáljon orvosával.
Pontosítás a gluténről: a maltodextrin kukoricából származik, tehát természeténél fogva gluténmentes, és ezt a gyártó is jelzi. Ugyanakkor lehetséges nyomokat jelez a gyártási környezetből. Cöliákia esetén ez az árnyalat számít.
Amit nem szabad várni tőle: ez önmagában nem egy teljesítményfokozó termék. Nem javít semmit valakin, akinek tele vannak a glikogénraktárai, és nem helyettesíti az étkezést – nincs benne fehérje, zsír, mikrotápanyag. Ez tiszta üzemanyag, akkor hasznos, ha hiányzik, felesleges, ha elegendő van belőle.
Maltodextrin, ciklodextrin vagy waxy maize?
Mindhárom család ugyanabban a kategóriában található, és a gyomorürítés sebessége különbözteti meg őket.
A maltodextrin a legegyszerűbb és legolcsóbb grammonként. DE19-cel gyorsan elhagyja a gyomrot, és a legtöbb felhasználásra alkalmas: tömegnövelés, mérsékelt edzésital, edzés utáni feltöltés. Hátránya az ozmolaritása: rosszul hígítva megterheli a beleket.
A ciklodextrin sokkal nagyobb molekulatömeggel és alacsonyabb ozmolaritással rendelkezik, ami lehetővé teszi, hogy még gyorsabban elhagyja a gyomrot anélkül, hogy vizet vonzana. Ez a legjobb választás hosszú és intenzív edzésekhez, állóképességi sportokhoz, és azoknak, akiknek érzékeny a gyomruk edzés közben. Jelentősen drágább.
A waxy maize a kettő között helyezkedik el: hidrolizálatlan viaszos kukoricakeményítő, kissé fokozatosabb emésztéssel, amelyet gyakran választanak edzés körüli nassoláshoz, nem pedig edzés közben.
Ha a célja pusztán kalóriabevitel, és nem kapcsolódik az edzéshez, a rizsliszt vagy egy komplex tömegnövelő többet biztosít, mint a maltodextrin önmagában, mert fehérjét és mikrotápanyagokat tartalmaz, amiket az utóbbi nem.
Gyakran ismételt kérdések
Mit jelent a DE19?
A DE a dextróz ekvivalens rövidítése: ez a keményítő hidrolízisének mértékét méri. Minél magasabb az index, annál rövidebbek a láncok, annál gyorsabb a felszívódás és annál ozmotikusabbá válik az oldat. A DE19 egy köztes maltodextrinnek felel meg, amely gyors, anélkül, hogy agresszív lenne a gyomor számára. Kevés márka publikálja ezt a számot.
Miért 96 g szénhidrát, de kevesebb mint 1 g cukor?
Mert a szabályozás csak a mono- és diszacharidokat tekinti cukornak. A maltodextrin hosszabb láncokból áll, amelyek nem esnek ebbe a definícióba. Metabolikus szempontból azonban gyors szénhidrátként viselkedik, magasabb glikémiás indexszel, mint az asztali cukor.
Mennyit kell hígítani?
30 g 400-500 ml vízben, azaz 6-8%-os koncentrációban. Ezen felül az oldat hiperozmotikussá válik, és emésztési zavarokat okozhat edzés közben. Ez messze a leggyakoribb oka az ilyen típusú termékekkel kapcsolatos rossz tapasztalatoknak.
Tartalmaz glutént?
Nem, a maltodextrin kukoricakeményítőből származik, természetesen gluténmentes, és ezt a gyártó is jelzi. Ugyanakkor lehetséges gluténnyomokat jelez a gyártási környezetből. Cöliákia esetén ezt az árnyalatot ellenőrizni kell a kapott csomagoláson.
Lehet-e fehérjeporral keverni?
Igen, és ez a leggyakoribb felhasználás edzés után. A keverék nem változtatja meg a fehérjepor ízét vagy textúráját, mivel a maltodextrin semleges. Számítson 30 g maltodextrinre 30 g fehérjeporhoz, ha a célja a raktárak feltöltése intenzív edzés után.
Alkalmas szárítási időszakban?
Ritkán. Adagonként 115 kcal gyors szénhidrátot tartalmaz, teltségérzet és mikrotápanyagok nélkül, azaz pontosan azt, amit a kalóriahiány csökkenteni igyekszik. Az egyetlen kivétel a nagyon hosszú edzések, ahol az edzés közbeni bevitel indokolt marad a hiány ellenére is.
Van íze?
Nagyon kevés. A por enyhén édes ízű a szájban, de összességében semleges marad, hozzáadott aroma és édesítőszer nélkül. Ez teszi jó keverési összetevővé, és meglehetősen íztelen termékké, ha önmagában vízzel isszuk.
Hol vásárolható meg a Sinob Maltodextrin?
Ezen az oldalon rendelhető meg, és Franciaország és Európa minden részére szállítunk. A Montpellier-től tíz percnyire lévő vendargues-i üzletünkben ez a legegyszerűbb termék a kategóriában, és mégis erről adunk a legtöbb tanácsot: a maltodextrinnel kapcsolatos problémák szinte mindegyike a túl koncentrált shakerekből ered, soha nem a porból. A szénhidrátok többi részét megtekintheti sporttáplálkozási részlegünkben.
Mi a TrainedByJP Sustain?
A Sustain egy edzés közbeni fogyasztásra szánt por alapú ital, amelyet 1,8 kg-os kiszerelésben, azaz 60 adag 30 g-os mennyiségben árulnak. Kapható ízek: narancs-mangó és bogyós gyümölcs.
Különlegessége a szénhidrát-összetételében rejlik, amelyet a gyártó Tri-Carb Complexnek nevez: adagonként 25 g szénhidrát, három, különböző felszívódási sebességű forrásból – ciklikus dextrin, palatinóz és fruktóz. A cél az, hogy az ellátás időben elosztva történjen, nem pedig egyetlen úton koncentrálódjon.
Ezenkívül kókuszvízpor, glicerin-monosztearát és himalájai rózsaszín só is található benne. A termék nem tartalmaz stimulánst: nem edzés előtti formula, hanem üzemanyag. A brit termékcsalád többi része megtalálható a TrainedByJP részlegünkben.
Mit tartalmaz egy 30 g-os adag?
| Elem | 30 g-os adagonként | 100 g-onként* | Deklarált szerep |
|---|---|---|---|
| Energia | kb. 100 kcal | kb. 333 kcal | — |
| Tri-Carb Complex, összesen | 25 g | 83,3 g | Szénhidrátbevitel |
| ebből ciklikus dextrin (árpából nyert keményítő) | 10 g | 33,3 g | Gyorsan felszívódó szénhidrát |
| ebből palatinóz | 10 g | 33,3 g | Lassan felszívódó szénhidrát |
| ebből fruktóz | 5 g | 16,7 g | A glükóztól eltérő felszívódási útvonal |
| CocoMineral, kókuszvízpor | nem közölt mennyiség | — | Elektrolit bevitel |
| Glicerin-monosztearát | nem közölt mennyiség | — | Hidratálás |
| Himalájai rózsaszín só | nem közölt mennyiség | — | Nátrium bevitel |
| Zsírok, fehérjék, só | nem deklarált | nem deklarált | — |
* Az oszlop a gyártó által megadott 30 g-os adag alapján lett kiszámítva. Az energiaérték csak kilokalóriában és közelítőleg van megadva, és a teljes tápértéktáblázat – zsírok, fehérjék, só, cukrok – nem került közzétételre. Nem fogjuk kitalálni.
A termék alapját képező szám a 25 g szénhidrát 30 g porban. Más szóval, a tasak több mint 83%-a üzemanyag, ami kevés helyet hagy másnak – aroma, citromsav, céklaszínezék, szukralóz. Ez összhangban van egy edzéshez használt termékkel.
Az elosztás érdemes megvizsgálni, mert ezt vásároljuk meg. A ciklikus dextrin gyorsan kiürül a gyomorból, és nehézség nélkül biztosít energiát. A palatinóz, vagy izomaltulóz, egy lassan felszívódó cukor, amely elosztja az ellátást. Végül a fruktóz egy másik bélrendszeri transzportert használ, mint a glükóz: a kettő kombinálásával gyakorlatilag óránként több szénhidrátot tudunk felszívni, mint egyetlen forrásból. Ez a formula igazi technikai érve, és megállja a helyét.
Amit nem tudunk értékelni: a kókuszvíz, a glicerin és a rózsaszín só mennyisége nincs közzétéve. Egy edzésital esetében azonban a nátriumtartalom a szénhidrátok után a második legfontosabb információ – ez dönti el, hogy a termék fedezi-e az izzadással járó veszteségeket. E szám nélkül nem tudjuk megmondani, hogy kell-e mellé elektrolitokat hozzáadni. A gyártó maga is javasolja, a hőmérséklettől és az izzadás intenzitásától függően, ami arra utal, hogy az alapellátás szerény marad.
Hogyan kell használni a Sustain-t?
Adag: 30 g. Folyadék: 750 ml hideg víz. Időpont: edzés közben, 15-20 perccel az edzés megkezdése után. Gyakoriság: egy kulacs hosszú edzésenként. Időtartam: nincs, ez egy edzéstámogató élelmiszer.
A 750 ml-es térfogat nem csak iránymutató: ez teszi a terméket kulacsná, nem pedig shaker-ré. Kisebb kortyokban kell iszogatni az edzés teljes időtartama alatt, és ez a fogyasztási mód teszi lehetővé 25 g szénhidrát felszívódását emésztési zavarok nélkül. Egyszerre lenyelve ugyanaz a folyadék problémát okozna.
A gyártó három számozott protokolt ad meg. Több mint 90 perces edzések: folyamatos fogyasztás kis kortyokban. Nagy intenzitású edzések: 15-20 perccel az edzés megkezdése után kezdje. Kitartást igénylő sportok: ossza el az erőfeszítés teljes időtartamára.
Egy szabályt be kell tartani: a Sustain-t az EAA-tól vagy a fehérjétől külön kell bevenni. A gyártó ezt pontosítja, és ez indokolt – egy szénhidrátos ital és egy aminosav ital ugyanabban a kulacsban nem emésztődik meg olyan jól, mint várható. Ha EAA-t fogyaszt edzés közben, inkább váltogassa, mintsem keverje.
Az 1,8 kg-os doboz 60 adagot tartalmaz. Hetente három hosszú edzés esetén ez körülbelül öt hónapra elegendő. Száraz helyen, jól lezárva tárolja.
Kinek ajánlott a Sustain, és kinek nem?
Először is azoknak az erőfeszítéseknek felel meg, amelyek hosszúak: hosszú kerékpározás, több mint másfél órás futás, terepfutás, nagy volumenű erőnléti edzés, csapatsport kettős edzéssel. Itt változtatja meg igazán a helyzetet a 25 g szénhidrát edzés közben. Az is, hogy nem tartalmaz stimulánst, lehetővé teszi a termék esti használatát, ellentétben egy edzés előtti formulával.
GLUTÉNT tartalmaz, az árpa keményítője a forrása. Ez egy döntő információ, amelyet ritkán emelnek ki ebben a kategóriában: a cöliákiás betegeknek tartózkodniuk kell tőle. A terméket továbbá olyan létesítményben gyártják, ahol tejet, szóját és tojást is feldolgoznak.
Gyermekeknek, terhes és szoptató nőknek nem ajánlott. A gyártó óvatosságra int cukorbetegség vagy szénhidrát-anyagcsere zavar esetén is: ez logikus egy olyan ital esetében, amely egyszerre 25 g szénhidrátot biztosít, és ez a kérdés az orvosához tartozik.
Nem alkalmas egy óránál rövidebb edzésre. Egy átlagos súlyzós edzéshez a glikogénraktárak bőven elegendőek, és 100 kcal elfogyasztása edzés közben egyszerűen csak további 100 kcal-t jelent a napjába. Szigorú kalóriadeficit esetén sem alkalmas, ugyanezen okból.
Amit nem szabad elvárni tőle: semmilyen stimuláló hatás. Koffein és stimuláns nélkül nem fog semmi azonnalit érezni – amit észre kell vennie, az az, hogy a második órában sem omlik össze. Ez egy olyan termék, amelyet az edzés végén kell megítélni, nem az első tíz percben.
Sustain vagy csak ciklikus dextrin?
Ez az igazi választás, és az ár, valamint a formula is szerepet játszik benne.
A ciklikus dextrin önmagában vásárolva grammonkénti szénhidrátonként lényegesen olcsóbb, és ez a kategória legjobban bevált szénhidrátja edzéshez: gyors gyomorürülés, nagyon jó emésztési toleranciával, nincs érezhető édes íz. Ez a legjobb választás, ha Ön maga szeretné szabályozni az adagját, ha egyetlen összetevős terméket preferál, vagy ha a költségvetése számít – hozzáadhatja saját sóját és elektrolitjait néhány centért.
A Sustain két dolgot biztosít, amivel a sima dextrin nem rendelkezik. Az első: a fruktóz, amely eltérő bélrendszeri transzportert használ, és hosszabb erőfeszítés esetén több szénhidrát felszívódását teszi lehetővé óránként. A második: a palatinóz, amely elosztja az ellátást, és elkerüli a csúcsot, majd a mélypontot. Adja hozzá az ízt, a kókuszvizet és a sót, és máris van egy kész itala, amit egy semleges por nem ad meg.
Ha az edzése kevesebb, mint másfél óra, a kettő közötti különbség nem lesz észrevehető, és a maltodextrin vagy a waxy maize sokkal olcsóbban elvégzi a munkát. Két órán túl a többféle forrásból származó formula teljes értelmet nyer.
Gyakran ismételt kérdések
Miért három különböző szénhidrátforrás?
Mert nem ugyanazokat az utakat járják be. A glükóz és a fruktóz különböző bélrendszeri transzportereken keresztül jut át, ami lehetővé teszi, hogy a kettő kombinálásával óránként több szénhidrátot szívódjon fel, mint egyetlen forrásra támaszkodva. A palatinóz, lassabb lévén, elosztja az ellátást az időtartamra. Egy kétórás erőfeszítés esetén ennek az elosztásnak valódi értelme van.
Tényleg 750 ml víz szükséges?
Igen, és ez különbözteti meg az edzésitalt a shakertől. A 750 ml-es adagot az edzés időtartama alatt kortyolgatva a szénhidrát koncentrációja alacsony marad, és a gyomor is bírja. 300 ml-ben egyszerre lenyelve ugyanez a 25 g kényelmetlenné válna edzés közben.
Tartalmaz glutént?
Igen. A ciklikus dextrin alapját képező árpa keményítője tartalmaz glutént, és a gyártó allergénként jelöli. A cöliákiásoknak kerülniük kell. Ez egy olyan pont, ahol ez a formula különbözik a legtöbb ciklikus dextrintől a piacon, amelyek gyakran kukoricakeményítőből vagy tápiókából származnak.
Hány adag van a dobozban?
Hatvan 30 g-os adag 1,8 kg-hoz. Hetente három hosszú edzés esetén ez körülbelül öt hónapra elegendő. Ez a formátum csak akkor van értelme, ha rendszeresen több mint másfél órás edzéseket végez.
Lehet-e keverni EAA-val vagy fehérjével?
A gyártó azt tanácsolja, hogy külön vegye be őket. Egy szénhidrátos ital és egy aminosavforrás összekeverése ugyanabban a kulacsban lassítja a gyomorürülést és növeli a kellemetlenségek kockázatát edzés közben. Ha mindkettőt fogyasztja, inkább váltogassa a kortyokat, mint a kulacsokat.
Tartalmaz elegendő elektrolitot egy nyári edzéshez?
Ezt nem tudjuk megmondani: a kókuszvíz és a rózsaszín só mennyisége nincs közzétéve. A gyártó maga is javasolja elektrolitok hozzáadását az időjárási viszonyoktól és az izzadás intenzitásától függően, ami arra enged következtetni, hogy az alapellátás szerény marad. Hosszú, nagy melegben végzett edzés esetén számoljon kiegészítéssel.
Alkalmas egy órás súlyzós edzéshez?
Nem igazán. Egy órás súlyzós edzés során a glikogénraktárai bőven fedezik az erőfeszítést, és további 100 kcal elfogyasztása semmi mást nem ad, csak 100 kcal-t. Ennek a terméknek a 90 percnél hosszabb, vagy folyamatos állóképességi edzések során van értelme.
Hol vásárolható meg a TrainedByJP Sustain?
Az ízek ezen az oldalon rendelhetők meg, és Franciaországba és Európa-szerte szállítunk. Egy 60 adagos tégely esetében jobb, ha biztos az ízében: 750 ml-nél edzésenként egy unalmas íz hamar problémává válik.
A Vendargues-i üzletben, Montpellier-től tíz percre, ez egy olyan termék, amiről egy egyszerű kérdéssel kezdjük a beszélgetést: mennyi ideig tart az edzése? Másfél óra alatt valami mást, és gyakran olcsóbbat javaslunk. Az edzéshez szükséges egyéb szénhidrátok sporttáplálkozásunkban hasonlíthatók össze.
Sinob Core Cluster Dextrin - Prémium szénhidrátok a sportteljesítményhez
Fedezze fel a Sinob Core klaszter dextrin, egy szénhidrátforrás igényes állóképességi és erősportolók számára tervezték. erősen elágazó ciklikus dextrin Stabil és tartós energiát biztosít, kiváló emésztési toleranciával terhelés alatt.
Miért érdemes szabadalmaztatott Cluster Dextrin technológiát választani?
A készítmény kizárólag erősen elágazó ciklikus maltodextrin a szabadalmaztatott, kiváló minőségű Cluster Dextrin® alapanyaggal. Ez a speciális enzimatikus technológia a kukoricakeményítőt egyedi molekulaszerkezetté alakítja. magas oldhatóság és alacsony ozmotikus nyomás.
- Gyorsított gyomorürülés a gyors felszívódás érdekében
- Kiváló oldhatóság, nincs szemcsés maradvány
- Optimális emésztési tolerancia még nagy dózisok esetén is
Energiaelőnyök a fenntartható teljesítmény érdekében
Ez fejlett szénhidrátforrás Adagonként 195 kcal-t biztosít stabil energiaprofillal. A hagyományos dextrózzal és glükózzal ellentétben emésztési kellemetlenségek nélkül támogatja az erőkifejtést, és könnyen beilleszthető az edzés előtti, alatti vagy utáni táplálkozási stratégiába.
- Gyors glikogén-utánpótlás edzés után
- Progresszív energia az állóképességért és az izomépítésért
- Nincs gyomor-bélrendszeri kellemetlenség még nagy adagok esetén sem
- Semleges ízű korlátlan kapcsolatokért
Teljesítményalkalmazások minden sportághoz
A Sinob Core klaszter dextrin Tökéletesen alkalmazkodik az egyes energiaigényekhez: edzés előtt a szénhidrátbevitelhez, edzés közben a teljesítmény fenntartásához és edzés után a regenerálódáshoz.
Sokoldalúság és tápanyag-kombinációk
Semleges összetételének köszönhetően könnyen beilleszthető fehérjékkel, aminosavakkal, elektrolitokkal és más táplálékkiegészítőkkel. tiszta szénhidrát alap Ez ideális alapot teremt a táplálkozási protokollok személyre szabásához az Ön konkrét céljai szerint.
Összetétel és műszaki adatok
Egy kifinomult formula, amely kizárólag... maltodextrin Cluster Dextrin® Gyógyszerészeti minőségű. Ez a tisztaság garantálja a kiszámítható teljesítményt és a maximális toleranciát intenzív sportkörnyezetben történő használat esetén.
Célzott energiaoptimalizálás
Kombináld kreatinnal az ATP-foszfokreatin szinergia érdekében, esszenciális aminosavakkal az anabolizmusért, vagy elektrolitokkal az optimális hidratációért. Semleges íze lehetővé teszi az összetett felhalmozódásokat az íz megváltoztatása nélkül.
GYIK
Mikor kell használni a Sinob Core Cluster Dextrint?
Edzés előtt, alatt vagy után, a céltól függően: energiabevitel, teljesítmény fenntartása vagy regenerálódás.
Könnyen emészthető?
Igen, a magas oldhatósága és az alacsony ozmotikus nyomása kiváló emésztési toleranciát biztosít.
Qu'est-ce que le Karbolyn Fuel ?
Une source de glucides d'effort. Une dose apporte 50 g de glucides pour 200 kcal, et le sac de 1,95 kg donne 35 à 39 doses selon le goût.
Le Karbolyn n'est ni du sucre, ni de la maltodextrine, ni de la dextrine cyclique. L'étiquette le décrit comme un homopolysaccharide dérivé de la pomme de terre, du riz et du maïs. C'est un glucide propriétaire à la marque, qui le fabrique dans sa propre usine.
Certifié Informed-Sport — et ça compte
C'est la raison principale pour laquelle cette référence est chez nous. EFX Sports annonce le Karbolyn comme « 100 % exempt de substances interdites, certifié par Informed-Sport ».
Informed-Sport n'est pas un logo auto-décerné : c'est un programme de contrôle lot par lot par un laboratoire indépendant, avec une base de résultats consultable publiquement. Si vous êtes soumis au contrôle antidopage — fédération, compétition, sélection — c'est le seul niveau de garantie qui vaille quelque chose, et il est rare dans ce rayon.
Le goût nature est remarquable
Son étiquette porte la mention « Other Ingredients: None » — aucun autre ingrédient. C'est du Karbolyn à 100 %, sans arôme, sans édulcorant, sans acidifiant, sans colorant.
Les six autres goûts n'ajoutent que trois choses : de l'acide citrique, des arômes et du sucralose. La marque annonce par ailleurs le produit sans sucre, sans gluten, sans stimulant et compatible avec un régime végétalien.
À quoi ça sert concrètement
À faire entrer des glucides utilisables autour de l'effort, sans volume alimentaire et sans travail de digestion. Trois usages, tirés du mode d'emploi de l'étiquette :
- Avant la séance — une dose 30 minutes avant, pour partir avec du carburant disponible
- Pendant la séance — une dose sirotée, sur les séances longues ou les compétitions
- Après la séance — une dose, pour reconstituer les réserves
C'est aussi un outil de prise de masse pour les gabarits qui saturent avant d'atteindre leurs calories : 50 g de glucides dans un shaker d'eau passent là où une assiette de riz ne passe plus.
Parlons du prix
Autant être direct : c'est cher pour des glucides. Le sac revient à environ 36 € le kilo, là où une maltodextrine se trouve pour une fraction de ce prix. Notre rayon maltodextrine et notre rayon dextrine cyclique permettent de comparer.
Ce que vous payez ici, ce n'est pas la calorie : c'est le glucide propriétaire, la fabrication en interne, et surtout la certification Informed-Sport. Si vous n'êtes pas contrôlé et que vous cherchez des glucides au meilleur prix, prenez de la maltodextrine et gardez la différence. Si vous êtes contrôlé, cette certification est précisément ce qui n'a pas de substitut.
La seule marque de notre catalogue certifiée Informed-Sport sur cette gamme
Karbolyn est annoncé par EFX Sports comme « 100 % exempt de substances interdites, certifié par Informed-Sport ». C'est une information qui change la nature de la réponse qu'on peut vous faire si vous êtes soumis au contrôle antidopage.
Informed-Sport n'est pas un label déclaratif : c'est un programme de test lot par lot par un laboratoire tiers, dont les résultats sont consultables publiquement. Jusqu'ici, à la question « est-ce que je peux en prendre si je suis contrôlé ? », notre réponse honnête était « rien ne permet de l'affirmer ». Sur cette gamme, elle change.
EFX Sports fabrique par ailleurs ses produits dans sa propre usine, ce qui est l'exception et non la règle dans ce rayon.
Comment le préparer ?
Une dose dans un shaker avec environ 475 ml d'eau (16 oz), 30 minutes avant l'effort. La dose varie légèrement selon le goût — de 50 g pour la version nature à 54,7 g pour la Fraise — parce que l'arôme s'ajoute aux 50 g de Karbolyn. La quantité de glucides, elle, reste de 50 g dans tous les cas.
Questions fréquentes
Qu'est-ce que le Karbolyn ?
Un glucide propriétaire d'EFX Sports, décrit sur l'étiquette comme un homopolysaccharide dérivé de pomme de terre, de riz et de maïs. Ce n'est ni du sucre, ni de la maltodextrine, ni de la dextrine cyclique.
Combien de glucides par dose ?
50 g de glucides pour 200 kcal, sur tous les goûts sauf le Citron glacé qui monte à 53 g et 210 kcal.
Le produit est-il certifié antidopage ?
Oui : EFX Sports l'annonce certifié Informed-Sport, un programme de contrôle lot par lot par un laboratoire indépendant avec base de résultats publique. C'est la seule référence de notre catalogue EFX à porter cette mention.
Quand le prendre ?
L'étiquette prévoit une dose 30 minutes avant l'effort. Sur une séance longue ou une compétition : une dose avant, une sirotée pendant, une après.
Y a-t-il du sucre ?
Non, la marque l'annonce sans sucre. Les versions aromatisées sont édulcorées au sucralose ; la version nature ne contient aucun édulcorant.
Convient-il à un régime végétalien ?
La marque annonce le produit compatible avec un régime végétalien, et sans gluten.
Pourquoi est-ce plus cher qu'une maltodextrine ?
Parce que vous payez le glucide propriétaire, la fabrication en interne et la certification Informed-Sport, pas la calorie. Si vous n'êtes pas soumis au contrôle antidopage, une maltodextrine fait le même travail calorique pour beaucoup moins cher.
Combien de doses par sac ?
35 à 39 selon le goût, la dose variant de 50 à 54,7 g à cause de l'arôme.
Où acheter le Karbolyn Fuel ?
Vous pouvez le commander sur cette page, et nous expédions partout en France et en Europe. Toute la gamme est réunie sur notre page EFX Sports, et notre rayon Glucides permet de comparer les étiquettes.
Ces références sont également présentées en rayon dans notre boutique de Vendargues, à une dizaine de minutes de Montpellier.
Les compléments alimentaires s'intègrent dans une alimentation variée et équilibrée et un mode de vie sain. Ces informations ne remplacent pas un avis médical.
Retrait au magasin sous 2 h
À Vendargues, près de Montpellier. Vous êtes prévenu dès que la commande est prête.
Commandé avant 14 h, expédié le jour même
Du lundi au samedi. Le délai d'acheminement appartient ensuite au transporteur.
Livraison offerte dès 50 €
En France métropolitaine, et dès 100 € en Europe. Modes et délais.
Une question avant de commander ?
Écrivez-nous ou passez au magasin : on connaît les produits qu'on vend.
Les glucides en musculation : à quoi servent-ils ?
Parler de glucides en musculation, c'est parler de deux choses distinctes. Il y a les glucides des repas — riz, pâtes, pain, crème de riz — qui remplissent les réserves de glycogène et constituent l'essentiel de l'apport de la journée. Et il y a les glucides d'effort, pris en poudre diluée autour de la séance ou pendant, quand il faut de l'énergie disponible vite et sans alourdir l'estomac. C'est ce second usage que couvre ce rayon.
Sur le plan énergétique, toutes ces poudres apportent la même chose : environ 4 kcal par gramme, sans protéines ni lipides. Ce qui les différencie n'est pas leur valeur calorique mais leur comportement dans l'estomac et dans l'intestin — et, accessoirement, leur prix au kilo, qui varie du simple au multiple selon la famille.
Maltodextrine, waxy maize, dextrine cyclique, Karbolyn : les quatre familles
Les quatre viennent d'un amidon. Ce qui change, c'est la façon dont cet amidon a été transformé.
- Maltodextrine — l'amidon est découpé en fragments courts. Résultat : beaucoup de petites molécules, une osmolalité élevée, une poudre très peu sucrée, bon marché et polyvalente. C'est la référence pour qui veut simplement ajouter des glucides, en intra-training modéré ou dans un shaker de prise de masse. Au-delà de 8 g pour 100 ml, elle devient généralement inconfortable à boire en bougeant.
- Waxy maize — de l'amidon de maïs cireux peu transformé, donc des molécules plus longues que la maltodextrine. Osmolalité plus basse, texture un peu plus épaisse. Un intermédiaire utile, souvent le meilleur rapport entre confort digestif et prix.
- Dextrine cyclique — une enzyme de branchement réorganise l'amidon en très grosses molécules refermées sur elles-mêmes, de taille homogène. Peu de particules en solution, donc l'osmolalité la plus basse de la catégorie, une vidange gastrique rapide et la possibilité de concentrer davantage le bidon. C'est le choix du confort digestif sur les efforts longs, et le plus cher au kilo.
- Karbolyn — un glucide propriétaire de la marque EFX Sports, décrit sur son étiquette comme un homopolysaccharide dérivé de pomme de terre, de riz et de maïs. Il se situe donc du côté des glucides à longue chaîne, dans la même logique que la dextrine cyclique : peu de particules, boisson facile à boire. Sa particularité est sa composition en trois amidons, propre à la marque.
Deux précisions de vocabulaire. « Cluster dextrin » est un nom commercial déposé désignant une dextrine cyclique produite par un fabricant spécialisé : le principe est celui décrit ci-dessus, et l'étiquette reste la ligne à lire. Et l'expression « glucide rapide », en musculation, ne veut pas dire grand-chose ici : ces quatre poudres sont toutes assimilées rapidement, et ce qui les sépare est la vitesse à laquelle elles quittent l'estomac, pas leur index glycémique.
L'osmolalité : le critère qui départage ces familles
L'osmolalité d'une boisson dépend du nombre de particules dissoutes, pas de leur taille. Une même quantité de glucides découpée en petites molécules donne beaucoup de particules et une osmolalité élevée ; assemblée en très grosses molécules, elle en donne peu, et l'osmolalité reste basse.
Cela a trois conséquences concrètes :
- La vidange gastrique. Une boisson hypertonique séjourne plus longtemps dans l'estomac ; une boisson proche de l'isotonie le quitte plus vite, et les glucides deviennent disponibles plus tôt.
- L'appel d'eau dans l'intestin. C'est lui qui provoque ballonnements, crampes abdominales et transit accéléré sur une boisson trop concentrée.
- La concentration possible. À confort égal, une dextrine cyclique ou un glucide à longue chaîne se boit plus concentré qu'une maltodextrine — utile quand il faut faire passer beaucoup de glucides dans peu de liquide.
C'est aussi ce paramètre qui définit une boisson isotonique : une concentration de 4 à 8 % de glucides, soit 40 à 80 g par litre, qui place la boisson à l'osmolalité du plasma. À énergie égale, dextrine cyclique et maltodextrine apportent exactement la même chose : l'écart porte sur le confort, pas sur les calories.
Combien de glucides par heure, et dans quel volume ?
- Quantité : les repères de la nutrition d'endurance situent l'apport utile entre 30 et 60 g de glucides par heure d'effort. Commencez par 30 g et montez progressivement : la tolérance digestive s'éduque sur plusieurs semaines.
- Dilution : ces 30 à 60 g dans 500 à 750 ml d'eau, à siroter régulièrement plutôt qu'en une fois.
- Au-delà de 60 g par heure : l'apport passe par l'association de plusieurs types de sucres aux voies d'absorption distinctes, ce qui relève d'une stratégie de compétition à construire avec un professionnel.
- Hors effort : pour un simple apport calorique, une poudre de glucides se mélange au shaker de prise de masse ou s'ajoute à une crème de riz. Il n'y a là ni dose horaire ni dilution à respecter, juste un total calorique à tenir.
- Sur l'effort long : ajoutez du sodium. Une poudre de glucides seule n'en contient pas, et c'est ce qui sépare une boisson isotonique complète d'un simple bidon sucré.
Comme toute stratégie de boisson d'effort, celle-ci se teste à l'entraînement, jamais le jour d'une course.
Ce que coûte vraiment le confort digestif
Autant le dire franchement : l'écart de prix entre une maltodextrine et un glucide de spécialité est important. À quantité de glucides égale, la maltodextrine est de loin la moins chère du rayon ; une dextrine cyclique ou un glucide propriétaire coûte plusieurs fois plus cher au kilo, pour le même nombre de calories. Le waxy maize se place entre les deux.
Ce surcoût achète une chose, et une seule : du confort digestif à concentration élevée. Il se justifie si vous roulez trois heures, si vous courez un trail, si vous enchaînez deux séances dans la journée, ou si la maltodextrine vous pèse sur l'estomac en fin d'effort. Dans ces cas-là, c'est ce qui vous permet de tenir votre plan de ravitaillement jusqu'au bout, et l'argent est bien dépensé.
Il ne se justifie pas si vous faites de la musculation trois à cinq fois par semaine, une heure par séance : l'eau suffit généralement pendant la séance et vos glucides ont leur place dans les repas. Il ne se justifie pas davantage si votre objectif est d'ajouter des calories : dans ce cas, maltodextrine, crème de riz ou farine d'avoine font le même travail pour beaucoup moins cher. Le test est simple : si votre boisson de maltodextrine à 6-8 % passe sans problème, gardez-la.
Questions fréquentes
Quels glucides prendre en musculation ?
Pour une séance d'une heure, aucun n'est nécessaire : l'eau suffit et les glucides se prennent dans les repas. Pour un effort long ou une double séance, une poudre diluée dans le bidon prend tout son sens, et la maltodextrine couvre déjà l'essentiel du besoin. La dextrine cyclique et les glucides à longue chaîne deviennent intéressants quand la digestion devient votre facteur limitant.
Maltodextrine ou dextrine cyclique ?
Les deux apportent la même énergie au gramme, environ 4 kcal. La dextrine cyclique devient le meilleur choix dès que la digestion est votre facteur limitant sur des efforts de plus de 90 minutes, ou quand il faut faire passer beaucoup de glucides dans peu de liquide. La maltodextrine reste le choix du bon sens pour tout le reste, et coûte nettement moins cher.
Qu'est-ce que le waxy maize ?
De l'amidon de maïs cireux peu transformé. Ses molécules sont plus longues que celles d'une maltodextrine, ce qui lui donne une osmolalité plus basse et une texture légèrement plus épaisse. C'est l'intermédiaire du rayon : plus confortable qu'une maltodextrine, moins cher qu'une dextrine cyclique.
Qu'est-ce que le Karbolyn ?
Un glucide propriétaire de la marque EFX Sports. Son étiquette le décrit comme un homopolysaccharide dérivé de pomme de terre, de riz et de maïs. Il appartient donc à la famille des glucides à longue chaîne, dans la même logique que la dextrine cyclique : peu de particules en solution, boisson facile à boire pendant l'effort. Les quantités exactes par dose figurent sur la fiche de chaque produit.
Cluster dextrin et dextrine cyclique, est-ce la même chose ?
Le principe est le même. « Cluster Dextrin » est un nom commercial déposé correspondant à une dextrine cyclique produite par un fabricant spécialisé ; d'autres dextrines cycliques existent sous d'autres appellations. L'étiquette précise l'ingrédient exact, et c'est la ligne à lire.
Combien de glucides par heure d'effort ?
Entre 30 et 60 g par heure, la fourchette de référence en nutrition d'endurance. Commencez par 30 g et montez progressivement. Au-delà de 60 g par heure, l'apport passe par l'association de plusieurs types de sucres, ce qui relève d'une stratégie de compétition à construire avec un professionnel.
Dans quel volume d'eau faut-il diluer ?
30 à 60 g dans 500 à 750 ml pour une boisson d'effort, ce qui place la concentration dans la plage isotonique de 4 à 8 %. Si vous buvez la préparation en une fois après la séance, la dilution importe beaucoup moins.
Qu'appelle-t-on un glucide rapide en musculation ?
L'expression désigne un glucide assimilé vite, par opposition à un féculent pris au repas. Les quatre familles de ce rayon entrent toutes dans cette catégorie : ce qui les sépare n'est pas leur vitesse d'assimilation mais la vitesse à laquelle elles quittent l'estomac, c'est-à-dire leur osmolalité.
Faut-il des glucides pendant une séance d'une heure ?
Généralement non. Sur une heure de musculation, les réserves de glycogène couvrent l'effort et l'eau suffit. C'est à partir des formats longs, au-delà d'environ 90 minutes, que la boisson glucidique change quelque chose.
Les glucides en poudre font-ils grossir ?
Comme tout glucide, ils ne font prendre du poids que s'ils créent un excédent calorique sur la journée. Consommés pendant un effort long, ils sont utilisés pour cet effort. Intégrés à un shaker de prise de masse, l'excédent est précisément l'objectif recherché.
Peut-on les mélanger à de la whey ?
Dans un shaker après la séance, oui, et l'association a tout son sens. Pendant l'effort, mieux vaut s'en tenir aux glucides et éventuellement aux acides aminés essentiels : une protéine complète ralentit la vidange gastrique.
Poudre de glucides ou riz et pain ?
Pour les repas, riz, pâtes, pain et fruits font le travail, coûtent moins cher et rassasient. La poudre n'a d'avantage que dans deux cas : pendant l'effort, où un aliment solide ne passe pas, et quand il faut faire monter un total calorique que l'alimentation solide ne suffit plus à tenir.
Ces poudres contiennent-elles du gluten ?
Cela dépend de l'amidon de départ. Les poudres issues de maïs, de pomme de terre ou de riz n'en contiennent pas ; certaines dextrines cycliques sont fabriquées à partir d'amidon d'orge et en apportent. L'étiquette et l'onglet des allergènes de chaque fiche produit donnent la réponse.
Sont-elles adaptées aux personnes diabétiques ?
Ce sont des glucides à assimilation rapide. Toute utilisation doit être validée par le médecin qui suit le traitement, et certains fabricants déconseillent expressément leur produit dans ce cas : la fiche de chaque référence le précise.
Où acheter des glucides pour la musculation ?
En magasin spécialisé en nutrition sportive et en ligne. Le point à vérifier est toujours le même : que l'ingrédient soit nommé clairement sur l'étiquette — maltodextrine, amidon de maïs cireux, dextrine cyclique hautement ramifiée — et que la quantité de glucides par dose soit chiffrée. Nos références sont expédiées partout en France et en Europe, et disponibles en rayon à Vendargues, à une dizaine de minutes de Montpellier, avec retrait sous deux heures.
Que trouve-t-on en rayon ?
Ce rayon rassemble les quatre familles pour les comparer au même endroit, avec les gammes IO Genix, Sinob, TrainedByJP, Olimp et EFX Sports : poudres à un seul ingrédient à doser vous-même, et formules multi-sources déjà prêtes. Les sous-rayons détaillent chaque famille — maltodextrine, waxy maize, dextrine cyclique — et les poudres qui associent glucides et électrolytes dans la même dose se trouvent dans boisson isotonique. Pour les glucides du quotidien, voyez crème de riz et prise de masse.
Un conseil sur mesure à Vendargues, près de Montpellier
Choisir un glucide d'effort tient à deux questions : combien de temps durent vos séances, et comment votre estomac se comporte à la fin. Posez-les-nous dans notre boutique de Vendargues, à une dizaine de minutes de Montpellier : nous vous dirons aussi quand une maltodextrine suffit, ce qui est le cas le plus fréquent. La page magasin de nutrition sportive autour de moi indique les horaires et le temps de route depuis chez vous. Nous expédions également partout en France et en Europe.
Le fonctionnement d'une dextrine cyclique hautement ramifiée, ses dosages et ses usages sont détaillés dans notre article sur la Cluster Dextrin à l'effort.
Sources
- ANSES — Avis relatif à l'actualisation des apports nutritionnels conseillés pour les glucides
- ANSES — Table Ciqual de composition nutritionnelle des aliments
À intégrer dans une alimentation variée et équilibrée et un mode de vie sain.
